חלופות חינמיות למיקרוסופט אופיס

דף הבית פורומים עימוד ועריכה תורנית חלופות חינמיות למיקרוסופט אופיס

הדיון הזה מכיל 0 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  אופיס יהודי לפני 1 שנה.

 • מאת
  דיון
 • #256

  אופיס יהודי
  מנהל בפורום

  היתרון המרכזי של חלופות חימיות הוא – שהן בחינם.
  מאידך, רובא דעלמא התרגלו לעבוד מול תוכנת מיקרוסופט אופיס. השמועה אומרת, שזו הסיבה שאפשר להשיג כל כך בקלות 'פריצות' לתוכנות של החברה. כך הלקוח מתרגל למערכות שלהם, ובמקומות העבודה, הלימודים, ולעתיד שיחליט הלקוח לרכוש את התוכנה, הוא יעדיף את המוכר לו.
  על דבר זה מתמודדות המתחרות החינמיות יחסית בהצלחה, תוך נסיון לחקות היטב את תצוגת התפריטים הנוחה של מיקרוסופט אופיס. כמו כן הם מחפים על החיסרון ביתרונות נוספים. יתרון משמעותי הוא תצורת הקוד הפתוח, המאפשרת לכל מפתח להיות שותף בפיתוח התוכנות. כך שמפתח יהודי שזקוק לחלון תחת המילה הראשונה בפסקה, לא יזדקק לתחנונים כלפי החברות הגדולות שנתח השוק הקטן הזקוק לאופציה זו לא מספיק משמעותי לפתח אופציה כזו במיוחד עבורו. שם הוא פשוט יכול להוסיף אופציה זו בעצמו.

  ריכזנו כאן את החלופות המוכרות לנו למייקרוסופט אופיס, והיתרונות/חסרונות שלהם לעימוד תורני, ונקווה בעז"ה שיהיה לתועלת.

  1. אופן אופיס / Office Open
  המפורסמת ביותר. כוללת תרגום מלא לעברית, אפשרות ליישור שורה אחרונה בפסקה למרכז, והחשוב ביותר – קוראת מסמכים שנוצרו במייקרוסופט אופיס. כך המעבר פשוט וקל. המערכת כוללת מעבד תמלילים, מחולל מצגות, צייר, תחליף לאקסל, וכל מה שיש במיקרוסופט אופיס. המראה הויזואלי מעט ישן, אבל הביצועים מצויינים.
  להורדת אופן אופיס לחץ כאן

  2. גוגל דוקס / Google Docs
  תוכנה מקוונת, כך שישנה אפשרות לשתף את הקבצים ולאפשר למשתמשים נוספים עריכה, ובכך לאפשר עבודה משותפת רבת-משתתפים על קובץ אחד. לא תמצאו כאן את האפשרויות המתקדמות החבויות במייקרסופט אופיס, אבל בהחלט כל מה שצריך עבור קבצים פשוטים יש כאן
  לכניסה לגוגל דוקס לחץ כאן

  3. ליברה אופיס / LibreOffice
  בדומה לאופן אופיס, גם ליברה אופיס חינמית ומאפשרת כמעט כל מה שמיקרוסופט אופיס עושה. כאן תצליחו לעשות גם חלון מתחת למילה הראשונה בפסקה. ליברה אופיס כוללת מספר רכיבים: כתבן (Writer) – מעבד תמלילים. גיליון אלקטרוני (Calc). מצגת (Impress) – תוכנת מצגות. מסד נתונים (Base) – מחולל יישומים חזותי. רישום (Draw) – תכנת רישום וקטורי, מכוונת ליצור תרשימים כדוגמת תרשימי זרימה. מתמטיקה (Math), חבילה לכתיבת נוסחאות מתמטיות, אותן ניתן לשלב במסמכים אחרים כדוגמת הכתבן או הגיליון האלקטרוני.
  התוכנה לא תורגמה כולה, אך רובה מתורגם לעברית, ואפשר לעבוד בה בקלות. אפשר להכנס לכאן ולקבל הדרכה כיצד להתאים את התוכנה באופן מלא לעבודה בעברית.
  להורדת ליברה אופיס לחץ כאן

  4. פרי אופיס / FreeOffice
  דומה באופן מפתיע למייקרוסופט אופיס ועושה עבודה לא רעה בכלל. ישנה חלופה לוורד, אקסל, פאוור פוינט, ועוד. אפשרות ליבוא קבצי מייקרוסופט. כרגע אינה מתורגמת לעברית.
  להורדת פרי אופיס לחץ כאן

  5. wps office
  זו אינה תוכנת קוד פתוח, ישנה גרסה חינמית וגרסה בתשלום. גם זו דומה באופן מפתיע למיקרוסופט אופיס, ובעלת יכולות דומות. אינה מתורגמת לעברית
  להורדת WPS אופיס לחץ כאן

  6. פולריס אופיס / polaris office
  תוכנה מעולה, חוצה פלטפורמות, ומאפשרת המשך עריכה באמצעות הסמארטפון טאבלט וכדו'. מתממשקת באופן מצויין עם תמונות וכדו', מה שמייקרוסופט אופיס לא עושה מצויין. פותחת קבצי מייקרוסופט אופיס וקורא אותם היטב.
  להורדת פולריס אופיס לחץ כאן

  7. אופיס סוט / office suit
  גם זו חוצה פלטפורמות וקוראת מסמכי מייקרוסופט אופיס. ישנה גרסה בסיסית חינמית, וגרסאות מתקדמות בתשלום.
  להורדת אופיס סוט לחץ כאן

  8. אונלי אופיס / only office
  ממשק משתמש שונה מכל הנ"ל. מצריך התרגלות, אך בסוף יש לזה לא מעט יתרונות.
  להורדת אונלי אופיס לחץ כאן

  9. זוהו / ZOHO
  דומה לגוגל דוקס, חינמי אונליין, אך באנגלית.
  לכניסה למערכת זוהו לחץ כאן

  10. ליקס אופיס / LYX Office
  באנגלית, פשוט, עושה כל מה שצריך.
  להורדת לייקס אופיס לחץ כאן

  11. ssuiteoffice
  לא מכיר את תוכנה, אם מישהו יכול לתת סקירה יבורך.
  להורדת ssuiteoffice לחץ כאן

  משהו שפספסנו? נשמח שכל אחד יוסיף מדיליה, ואם ח"ו טעינו נשמח שתגיבו ונתקן.

  בהצלחה!

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות