נקדת – מבצע אלול תשע"ח

מבצע למורים ומלמדי תשב"ר

 

לחודש אחד בלבד!

50% הנחה ברכישת תוכנת הניקוד 'נקדת'.

מתוך תחושת שליחות, ורצון להיות שותפים בשיפור מערכת החינוך במדינת ישראל, כל מורה יוכל לרכוש את התוכנה בהנחה של 50% הנחה. הנחה זו תאפשר למורים ומורות לרכוש את התוכנה בלי קשיים, ובכך להנגיש טקסטים מנוקדים לתלמידים. הניקוד חשוב מאוד במערכת החינוך המיוחד, הוראת התנ"ך והלשון, ובלימודי הקריאה בכיתות א'. 

מורים רבים משלמים דמי מנוי חודשיים, ותוך כשלשה חודשים משלמים סכום העולה על דמי רכישת רשיון חד פעמי לתוכנת נקדת.

חברת אופיס יהודי גאה להיות חלק ממערכת החינוך בישראל, ומקווה כי התוכנות יהוו פריצת דרך בהוראה מתקדמת יותר, פשוטה יותר, ערכית יותר, ומלאת תכנים איכותיים.

 

המבצע תקף עד ערב ר"ה תשע"ט.

 

0
אנשים הורידו את נקדת. הצטרף להצלחה!

תוכנת ניקוד 'חצי אוטומטית' מתוחכמת. התוכנה תעבור מילה מילה, ותציע את אפשרויות הניקוד המתאימות. התוכנה תסדר את האפשרויות על פי ברירת מחדל. ישנה אפשרות לסדר את רשימת התוצאות על פי 'בינה מלאכותית' הלומדת את שיטת הניקוד של המנקד, ומציגה לו את האפשרויות המתאימות ביותר עבורו. 

התוכנה מאפשרת למחוק/להוסיף מילים בקלות וביעילות, למחוק קטע טקסט מנוקד, או להסיר טעמים מפסוקים. 

לנקדת מאגר מילים ענק, הכולל מילים בעברית מדוברת/עתיקה, ארמית, ויידיש. כך כל אחד ימצא את הדרוש לו.

בעתיד התוכנה תתמוך בניקוד אוטומטי על פי כללי הניקוד וניתוח תדירות מתקדם.

התוכנה מדלגת למילים הכתובות בראשי תיבות, ומציגה אפשרויות שונות לפתיחתם. במאגר ישנם מאה אלף אפשרויות המחולקות למילונים, ובכך ניתן לבחור אילו מן התוצאות רוצים להשמיט. לדוגמא: העוסק בפיענוח טקסט שאינו כולל מושגים קבליים לא יזדקק לאפשרויות אלו, ולכן אם הם יושמטו מן התוצאות יוכל המהדיר למצוא את האפשרות המתאימה לו בקלות ובמהירות. 

המאגר כולו מנוקד (למעט מילון 'נדירים'), ולכן בעבודה על טקסט מנוקד לא יהיה צורך בניקוד חוזר של ראשי התיבות שנפתחו.

כדי לייעל את התוכנה ואת מהירות העבודה, ישנה אפשרות לשלול מילה. לדוגמא, לרוב לא מעוניינים לפתוח ראשי תיבות כגון 'רש"י', או 'שליט"א'. את המילים עליהם אנו מעוניינים לדלג תמיד אפשר להכניס למערכת שלילת המילים, ובכך לקצר את העבודה.

מנקדי טקסטים ייחודיים, או כאלו שהתרגלו לנקד באמצעות המקשים, ומעוניינים להמשיך לנקד בדרך זו, הפכנו את העבודה לקלה הרבה יותר.

בהפעלת מערכת 'ניקוד ידני', מקשי המחשב ישנו את תפקידם מהקלדת אותיות להקלדת תוי ניקוד. ישנה אפשרות להשתמש במערת המקשים החדשה לדוגמא ש' לשווא, ד' לדגש וכו', וישנה אפשרות להשתמש במערכת המספרים הישנה. לוח המקשים מופיע בתוך הסרגל. 

בעת ניקוד מילה, תעבור התוכנה אות אות באופן עצמי לאחר ניקודה. אותיות הדורשות ניקוד כפול כגון דגש, הדגש קודם לניקוד, ולכן התוכנה תמתין לאחר ניקוד הדגש לניקוד הנוסף לפני שתעבור לאות הבאה.

מערכת ניקוד הפסוקים מציגה חידושים רבים על פני התוכנות הקיימות בשוק. ישנה אפשרות לנקד את הפסוק אותו סימן המנקד, וישנה אפשרות לחפש באופן אוטומטי פסוקים בתוך הקובץ. בכל פעם שהמערכת תמצא מספר מילים התואמות לרצף מילים בתנ"ך, תנתן האפשרות לנקד על פיהם, או לדלג לקטע הבא. 

הוספת המקור קלה מתמיד, כאשר ניתן לבחור באופן עצמאי את צורת כתיבתו, ומיקומו יחסית לפסוק. 

ניתן לנווט במהירות בין פסוקים סמוכים, או פסוקים נוספים המכילים את אותו רצף מילים. 

כיון שהכתיבה ללא ניקוד באפן תקני נעשית בכתיב מלא, ישנה אפשרות לחפש פסוקים הכתובים בכתיב מלא, אף על פי שבתנ"ך הם בכתיב חסר.

מנקדים רבים ניקדו ספר מסויים בעבר, ועתה הם נדרשים לנקד מהדורה שונה של אותו הספר, כגון נוסח שונה לספר דומה. כדי להקל על המנקדים, אפשר לנקד ספר על פי ספר מנוקד קיים. כלומר, ניתן להעלות ספר מנוקד, והמערכת תחפש קטעים מקבילים, ותנקד את הקטעים המקבילים מן הספר המנוקד בקליק.

אני מורה ללשון מעל עשרים שנה. מאז שהתחלתי להשתמש בנקדת אני לא מוגבלת באפשרויות. במקום להשתמש בדפי עבודה מוכנים, אני יכולה להכין דפי עבודה חדשים בעצמי, בניקוד מלא! תודה לכם.
רונית אהרוני
מורה ללשון. קרית אתא
אני עוסק בהוראת חינוך מיוחד. באמצעות נקדת אני מכין מערכי שיעור מרשימים בקליק, התלמידים נהנים והמנהל מפרגן. ממליץ בחום!
אביעד גבאי
מורה. באר שבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות